Zwycięstwo podczas SEC 2011 Warsaw


Dokładnie 7 lat temu, miał miejsce jeden z największych sukcesów drużyny Frag eXecutors. To właśnie 9 października 2011 roku TaZ, Kuben, pasha, Neo oraz Loord wznieśli puchar po wygranej w SEC 2011 Warsaw.

Złoty okres

Złota piątka grała pod szyldem Frag eXecutors od 16 lutego 2010 roku. W ciągu niecałych dwóch lat , udało się im wiele osiągnąć na międzynarodowej scenie CS 1.6. FX miało na swoim koncie zwycięstwa chociażby takich turniejów jak  WEG e-Stars 2010 czy Copenhagen Games 2011.

Jednak to rozgrywki w Warszawie były zwieńczeniem całej przygody legendarnej piątki w barwach Frag Executors.

Droga ku chwale

Polscy zawodnicy walczyli nie tylko o bycie najlepszą drużyną SEC 2011, ale również o główną nagrodę w wysokości 15 tysięcy dolarów.  Swoje zmagania rozpoczęli w grupie C, w której zaliczyli lekki falstart. Ich pierwsze starcie zakończyło się porażką z fińską formacją Team WinFakt. Jednak kolejne dwa zwycięstwa – odpowiednio z BGDonLINE oraz TeG -  zapewniły im awans drugie miejsce w grupie i awans do fazy pucharowej.

W ćwierćfinale FX odprawiło z kwitkiem rosyjskie Moscow Five 2:0 (w drużynie grał wówczas m.in. Dosia). W półfinale Neo, Pasha, TaZ, Kuben oraz Loord spotkali inny polski zespół – Fear Factory. Złota Piątka nie pozostawiła jednak złudzeń, która drużyna w tamtym okresie była najlepsza w Polsce. Wygrana na trainie 16:8 oraz gładkie zwycięstwo na inferno 16:3, zapewniło FX udział w wielkim finale.

Stary dobry znajomy

O główną nagrodę podczas Samsung European Championship oprócz Frag eXecutors walczyło ukraińskie Natus Vincere. Polacy mieli coś do udowodnienia Navi, ponieważ kilka miesięcy wcześniej przegrali bezpośrednie, finałowe spotkanie podczas Intel Extreme Masters V rozgrywanym w Chicago.

Finałowa potyczka była rozgrywana w systemie BO3. Skład Na’Vi tworzył wówczas  Zeus, markeloff, ceh9, Edward i Starix -  także nie byli to anonimowi gracze. Ukraińcy najpierw ulegli polskiej formacji na mapie de_train 16:11, a później w takim samym stosunku przegrali na de_dust2.

Radość naszych rodaków ze zwycięstwa była ogromna. Warto pamiętać o tym, ze był to ostatni turniej Neo i spółki pod banderą Frag eXecutors, ponieważ zaledwie 8 dni po tym zwycięstwie cała drużyna zmieniła barwy (sytuacja była spowodowana m.in. problemami finansowymi organizacji). Od 17  października 2011 roku, cała Złota Piątka występowała jako AGAiN.

Najlepsze akcje z całego turnieju Samsun European Championship 2011 można obejrzeć na tym filmiku:

Piękne chwile

W trakcie 608 dni występów jako Frag eXecutors, polskim zawodnikom udało się zaistnieć na 10 międzynarodowych turniejach.

Polska ekipa zajęła 3 miejsce na World Cyber Games 2010, WEM 2010 oraz IEM V European Championship Finals.

Dwukrotnie FX musiało zadowolić się drugim miejscem. Podczas GameGune 2010 polscy zawodnicy przegrali w finale z fnatic (1:2), natomiast później FX musiało uznać wyższość wspomnianego Natus Vincere (0:2) podczas IEM V Chicago.

Frag eXecutors nie miało jednak sobie równych podczas WEG e-stars 2010, WEG e-stars 2010 – Continental Cup, Copenhagen Games 2011, WEG e-Stars 2011 oraz opisywanego tutaj SEC 2011.  

GOLDENFIVE