Wieczór z Virtus.pro

Wielu fanów Virtus.pro z pewnością wyczekiwało kolejnego maratonu z udziałem naszych Niedźwiedzi. Na szczęście, nie musieliśmy czekać zbyt długo. Polska ekipa już dzisiaj zagwarantuje nam solidną dawkę emocji, a to za sprawą trzech zaplanowanych na wieczór spotkań.

Rozgrzewka w ESEA MDL

Dzień meczowy rozpocznie się o godzinie 19 od spotkania z x6tence Galaxy w ramach ESEA MDL Season 29.

Mecz pierwotnie został zaplanowany na 4 października, jednak obie ekipy zdecydowały się na przeniesienie go na następny czwartkowy wieczór, który wypada właśnie dzisiaj.

Obie ekipy spotkają się ze sobą po raz pierwszy. Statystyki z ostatnich meczów stoją delikatnie po stronie naszych niedźwiedzi, jednak to nie one zadecydują o wyniku dzisiejszego spotkania.

Mecz ze Szwedami jest z pewnością ważny, ale to nie on będzie celem głównym dzisiejszego wieczoru. Na najważniejsze spotkanie przyjdzie nam poczekać do 21. kiedy to Virtus.pro ruszy do walki w ECS Season 6

Kolejny dwumecz w Esports Championship Series

Polska ekipa nie najlepiej rozpoczęła szósty już sezon ligi organizowanej przez Faceit. Virtusi przegrali aż trzy z czterech spotkań ligowych w tym m.in. ulegając drużynie Mousesports ze Snaxem na pokładzie wynikiem 0:2.

Nadzieją jest jednak słaba obecna dyspozycja ekipy G2 Esports, z którą już dzisiaj zmierzą się nasze Niedźwiedzie. G2 rozegrało do tej pory 6 spotkań w lidze, nie wygrywając przy tym żadnego meczu.

Virtus.pro w swojej historii niejednokrotnie podejmowało zespół G2, jednak dzisiejszy mecz będzie dopiero trzecim w wykonaniu tych dwóch drużyn w odświeżonych składach. Obie poprzednie potyczki zakończyły się pozytywnym wynikiem dla Francuskiego zespołu, jednak trzeba pamiętać, że Virtus.pro nie miało w tym czasie stabilnego składu i ciężko było jakkolwiek rywalizować na najwyższym poziomie.

Mecz z G2 Esports będzie bardzo ważnym w kontekście walki o jak najwyższą lokatę na koniec 6 sezonu ECS, bo to właśnie w tym meczu Polacy powinni się doszukiwać zwycięstwa, za które zainkasują komplet 6 punktów.

Trzymamy mocno kciuki i zapraszamy Was wieczorem do wspierania naszych Niedźwiedzi w małym maratonie z MDL i ECS.

Harmonogram spotkań

19.00 - ESEA MDL Season 29 - BO1

Virtus.pro vs x6tence Galaxy -> Transmisja

21.00 - ECS Season 6 - BO1

Virtus.pro vs G2 Esports -> Transmisja

22.00 - ECS Season 6 - BO1

G2 Esports vs Virtus.pro -> Transmisja

GOLDENFIVE