Virtus.pro vs NiP – walka o finały… albo o utrzymanie

Virtus.pro vs NiP

Dzisiejszy wieczór może wiele wyjaśnić pod względem końcowego układu tabeli w lidze ECS. Zarówno Virtus.pro, jak i Ninjas in Pyjamas mają o co walczyć. Z tego względu ich starcie powinno być niezwykle emocjonujące. 

Dopiąć swego

Virtus.pro po wczorajszej wygranej z Fragsters (22:18) jest o krok od zagwarantowania sobie udziału w play-offach w lidze ESEA MDL. Wystarczy, ze wygra jeszcze jedno z trzech spotkań i będzie mogło zacząć myśleć o starciach, które pozwolą zagwarantować sobie miejsce w kolejnej edycji ESL Pro League.

Nieco inaczej wygląda natomiast sytuacja w lidze ECS Season 6. Virtus.pro ma tutaj zupełnie odmienne cele.

Virtus.pro w finałowej czwórce….

Nasi rodacy teoretycznie  mogą znaleźć się jeszcze w finałowej czwórce, ale jest to bardzo mało realne. VP musiałoby wygrać wszystkie pozostałe cztery starcia (i to w bardzo przekonującym stylu) oraz liczyć na czystą dominację mousesports w spotkaniu przeciwko Faze.

Wówczas VP zrównałoby się punktami z Faze. W bezpośrednim spotkaniu mieliśmy remis 1:1, więc liczyłby się współczynnik rund. Tutaj aktualnie Faze ma 11 oczek na plusie, natomiast VP minus 18.

Jest to scenariusz możliwy, ale jednak mało prawdopodobny. To na czym musi się skupić VP, to przede wszystkim zapewnienie sobie miejsca w lidze ECS na sezon siódmy.

Aktualna tabela ECS Season 6

Źródło:hltv.org

…czy w walce o utrzymanie?

Pozostanie w gronie topowych drużyn, jest bardzo istotne. Wydawałoby się,  że 5 miejsce w 10 drużynowej stawce jest bezpieczną pozycją, ale pozory mogą mylić.

Aktualna tabela do końca rozgrywek może się diametralnie zmienić. Co prawda ostania lokata raczej będzie przypisana do G2, które po 14 spotkaniach ma jedynie 9 punktów, ale przedostatnie NiP pomimo bycia przedostatnim, ma szansę na ugranie 24 oczek (dlatego teoretycznie w przypadku samych zwycięstw, Szwedzi z dorobkiem 36 punktów mogą znaleźć się w finałowej czwórce).

Przypomnijmy, że ostatnie dwie drużyny będą zmuszone do rozegrania relegacji w ECS Challenger Cup. Ewentualna porażka oznacza, że aby znaleźć się ponownie w gronie najlepszych drużyn w lidze ECS trzeba będzie przejść otwarte kwalifikacje, a na samym końcu pokonać jedną z 2 ostatnich drużyn z 7 sezonu ligi ECS.

Kluczowe spotkania

Obecna sytuacja dobitnie pokazuje, że spotkania Virtus.pro z NiP oraz LDLC będą kluczowe dla końcowego układu tabeli.

Co do dyspozycji Szwedów, to o ich dobrej formie świadczy, chociażby fakt dotarcia do finału BLAST PRO SERIES Copenhagen 2018. Co prawda ulegli tam Navi 0:2, ale wcześniej pokonali Cloud9 (16:9), MIBR (16:4) oraz Astralis (16:14).

Virtus.pro będzie musiało więc zagrać na 100% swoich możliwości, aby osiągnąć korzystny rezultat. O tym, że Polacy są w stanie nawiązać równą walkę z NiP świadczy wynik z BLAST PRO Series Istanbul, kiedy to VP po bardzo zaciętym spotkaniu  przegrało 13:16.

Skrót meczu VP vs NiP - BLAST PRO SERIES INSTANBUL

Kto wyjdzie obronną ręką z tego spotkania, przekonamy się dzisiejszego wieczoru.

ECS season 6 – 2xBO1 - TRANSMISJA

19.00 – Cache

Virtus.pro vs NiP

20.00 – Nuke

NiP vs Virtus.pro


GOLDENFIVE