Virtus.pro vs 3DMAX - 29. sezon MDL czas zacząć

Debiut odświeżonego składu Virtus.pro z Morelzem już dzisiaj! Polska ekipa o godzinie 15. podejmie Francuskie 3DMAX, inaugurując tym samym start w 29 sezonie ESEA MDL.

Mountain Dew League

Rozpoczynający się 29 już sezon rozgrywek ESEA Premier niesie za sobą dużą dawkę spotkań i emocji z nimi związanych. Każda z 24 drużyn będzie musiała rozegrać 16 spotkań, aby zostać sklasyfikowaną pod koniec sezonu. Tradycyjnie najlepsza 8 zapewni sobie udział w fazie pucharowej, w której powalczy o awans na lanowe finały zwane Global Challenge.

Sezon 29 nie niesie ze sobą większych zmian, jednak w przeciwieństwie do sezonu 28, w puli nagród znajdą się trzy sloty, którymi zespoły z Europy są najbardziej zainteresowane. Drużyna, która zakończy playoffy MDL na miejscu trzecim, zostanie nagrodzona slotem w Relegacjach do Proligi i zmierzy się z dwunastą drużyną 8 sezonu ESL Pro League. Najlepsza dwójka fazy pucharowej MDL zawalczy ze sobą na lanie Global Challenge o bezpośrednie zaproszenie do 9 sezonu ESL Pro League. Zwycięzca zasili stawkę 14 najlepszych ekip z Europy a przegrany zmierzy się z trzynastym zespołem ESL Pro League w relegacjach 8 sezonu.

Powrót do Proligi

Dla drużyny takiej jak Virtus.pro, 29 Sezon MDL będzie trzecią już szansą na powrót do ESL Pro League. Polacy ponad rok temu zakończyli swoją przygodę z rozgrywkami EPL 5 na miejscu 13, jak się potem okazało, pechowym. VP od września ubiegłego roku musi walczyć o awans do głównej ligi ESL przedzierając się przez rozgrywki ESEA Premier, z którymi dziś zetkną się po raz czwarty. Ekipa w historii swoich startów w MDL dwukrotnie awansowała do fazy pucharowej, w której kończyła swoje zmagania dwukrotnie na miejscu 4, ocierając się tym samym o awans do ESL Pro League.

Liczymy, że Niedźwiedzie solidnie wstrzelą się w nowy sezon w nowym składzie i wraz z nowym rokiem rozpoczną zmagania w ESL Pro League 9.

GOLDENFIVE