Tricked vs Virtus.pro

Po kilkudniowej przerwie Virtus.pro wraca do gry. Tym razem w ramach ESEA MDL season 29 podejmie duńską formację Tricked.

Marsz w górę tabeli

Virtus.pro po 6 rozegranych spotkaniach ma na swoim koncie 4 zwycięstwa i dwie porażki. Na razie VP znajduje się w górnej stawce tabeli ESEA Mountain Dew League, ale przed polskim zespołem jeszcze jest mnóstwo meczów, w których trzeba będzie udowodnić swoją wartość.

Niepotrzebne nerwy

W ostatnim spotkaniu Polacy wygrali ze Sprout 19:15, ale mogli przyprawić swoich fanów o palpitacje serca.  Pierwsza faza spotkania to dominacja VP oraz gra po stronie terrorystów, która naprawdę mogła się podobać. Do przerwy był wynik 10:5 dla Virtus.pro i wydawało się, że niedźwiedzi nie spotka już nic złego.

Polscy kibice mogli się w tym utwierdzić po kolejnej wygranej pistoletówce i powiększeniu prowadzenia do 14:5. Wtedy niestety coś się zacięło. Nasi rodacy zaczęli popełniać błędy i tracili rundę po rundzie do tego stopnia, że pozwolili na powrót niemiecko-duńskiej drużynie. Sprout wygrało 10 rund z rzędu i nawet wyszło na prowadzenie 15:14.

Koszmar mógł stać się faktem, ale na szczęście dla fanów VP, Pasha wraz z kolegami w końcu się obudzili. Udało się wygrać decydujące starcie i doprowadzić do dogrywki. Tam VP ponownie pokazało się z bardzo dobrej strony i nie pozostawiło wątpliwości, kto powinien wygrać to spotkanie.  Wygrana 19:15 stała się faktem i Virtus.pro mogło dopisać na swoje konto kolejne 3 punkty.

Skrót meczu dla wszystkich, którzy chcą przypomnieć sobie najlepsze akcje z tego spotkania

Historyczne starcie

Dzisiaj o 18.00 formę VP sprawdzą Duńczycy z Tricked. Do tej pory obie drużyny nie miały okazji ze sobą rywalizować. Jednak o tym, że nie będzie to łatwy rywal dla Neo i spółki świadczą dotychczasowe wyniki.

Tricked rozegrało  również 6 spotkań w ESEA MDL season 29, ale mają lepszy bilans niż polski zespół. Do tej pory skandynawska drużyna wygrała z Red Reserve (19:17), Team Spirit (16:9), Ence (16:7), Epsilon (16:11) oraz otrzymała 3 punkty za niedoszłe spotkanie z Smoke Criminals. Na razie sposób na Duńczyków znalazło jedynie X6tence Galaxy (7:16).

Zachować skupienie

Można mieć nadzieje, że Virtus.pro wyciągnie wnioski z poprzedniego spotkania i utrzyma pełną koncentrację niezależnie od wyniku. Niech to będzie również dobre przetarcie przed zbliżającymi się wielkimi krokami EPICENTER 2018 w którym VP zmuszone jest do rozegrania kwalifikacji, aby wystąpić w głównej fazie turnieju.