SuperNova CS:GO 2018 - Virtus.pro wraca do gry

Po dwutygodniowej przerwie od meczów online, ekipa Niedźwiedzi ponownie rusza do walki… tym razem na lanie.

Nowe horyzonty

Malta to urokliwa wyspa w południowej części Europy, której powierzchnia wynosi zaledwie 316 km kwadratowych – dla porównania Warszawa mieści się na terenie 517,2 km kwadratowych.

W tym malutkim kraju dojdzie jednak do wielkiej rzeczy. Po raz pierwszy w historii tego państwa odbędzie się profesjonalny turniej w CS:GO.  SuperNova CS:GO 2018 z pewnością odbije się mocnym echem w środowisku esportowym na całym świecie.

Pula nagród o łącznej wartości 150 tys. dolarów oraz zaproszone drużyny, mówią o tym, że w dniach 29 Listopada - 2 Grudnia, Malta zamieni się w prawdziwe CS'owe Koloseum.

Niewygodni rywale

Dokładnie dwa tygodnie temu odbyło się losowanie grup turnieju SuperNova CS:GO Malta 2018.

Wyniki losowania nie napawały optymizmem fanów niedźwiedzi. W grupie Virtus.pro znalazła się polska ekipa Kinguin oraz dwie Amerykańskie formacje - Liquid oraz NRG.

Zarówno jedna, jak i druga zachodnia drużyna, prezentuje w ostatnim czasie nierówny poziom. Najlepszym tego przykładem są ostatnie turnieje lanowe.

Liquid od dłuższego czasu pnie się w górę. Ich wysoka 3. lokata w rankingu HLTV jest poparta dobrymi wynikami m.in. podczas EPICENTER 2018 (półfinał) oraz IEM Chicago 2018 (finał).

Mogło by się wydawać, że VP będzie stać na straconej pozycji, ale nadziei dodaje  fakt, że podczas ostatnio rozgrywanych finałów 6 sezonu ECS, Amerykańska ekipa wypadła bardzo słabo. Liquid  zakończył swój udział w turnieju na fazie grupowej. W dodatku amerykanie nie wygrali żadnego spotkania, przegrywając wszystkie mapy.

Nie zmienia to jednak faktu, że Liquid przyleciało na Maltę w roli ścisłego faworyta z najwyższym rozstawionym numerkiem.

NRG w tym momencie wydaje się być bardziej rozstrojoną drużyną, niż wyżej rozstawione Liquid. 8. miejsce w rankingu HLTV to zasługa bardzo dobrych wyników w ESL Pro League (4 lokata) oraz ECS 6 (1 miejsce).

Największym zastrzykiem punktowym było pewne zwycięstwo podczas CS_Summit 3, gdzie NRG pokonało w finale Duńskie OpTic wynikiem 3:1.

Szans z pewnością powinniśmy się dopatrywać wśród ostatnich dwóch turniejów, które NRG zakończyło w fazie grupowej, mowa tutaj o IEM Chicago 2018 (7-8 Miejsce) oraz ECS 6 Finals (5-6 Miejsce).

Ostatnie wyniki nie mogą wpłynąć na ogólną ocenę NRG. Zespół ten zagra na Malcie jako druga najwyżej rozstawiona drużyna w stawce całego turnieju i z pewnością jest postrzegana jako jeden z faworytów do zwycięstwa.

Polskie Derby vol. III

Ostatnią drużyną, jakiej Virtus.pro musi się obawiać podczas zmagań grupowych na Malcie, będzie Polskie Kinguin, czyli ekipa, z którą Virtus.pro rywalizowało dwukrotnie w tym miesiącu.

Pierwsze derby mieliśmy okazję oglądać 8 Listopada, wtedy to Virtus.pro podejmowało Kinguin na mapie de_dust2 w ramach 29 sezonu ESEA MDL. Niedźwiedzie z początku kontrolowały przebieg spotkania, finalnie jednak uległy Pingwinom, które zaserwowały mistrzowski powrót z wyniku 5:10 na 16:11.

Drugim rozdziałem w rywalizacji pomiędzy Virtus.pro a Kinguin były playoffy 29 sezonu ESEA MDL, a dokładniej półfinał, w którym Polskie ekipy walczyły o awans do wielkiego finału, który rozegrany zostanie w Dallas. Virtus.pro po bardzo zaciętej walce na trzech mapach (16:11 Mirage, 5:16 Nuke, 16:14 Cache) wygrało całe starcie wynikiem 2:1 i zapewniło sobie bilet do Teksasu na finały ESEA MDL.

Pingwiny mimo 29. lokaty w rankingu HLTV, nie są już tak mocne jak sprzed miesięcy - z tygodnia na tydzień pikują mocno w dół. Potwierdzeniem tego są m.in. turnieje cs_summit 3 oraz Toyota Master Bangkok 2018, które Kinguin zakończyło w fazie grupowej.

Pozostaje nam wierzyć, że kolejne derby pomiędzy Virtus.pro i Kinguin nie będą rozgrywane przy okazji eliminacyjnego meczu w grupie A podczas SuperNova CS:GO 2018.

Pierwsze starcie

Virtus.pro w swoim pierwszym meczu na Malcie podejmie najwyżej rozstawione Liquid.

Będzie to pierwsze spotkanie pomiędzy tymi dwoma zespołami od czasów odejścia Snaxa i Białego z ekipy VP. Niedźwiedzie powoli budują swoją formę i 29 oczek różnicy w rankingu niekoniecznie powinno przesądzić o wyniku tego spotkania.

Czy Virtus.pro jest w stanie pokrzyżować plany Teamu Liquid w drodze do triumfu? Tego przekonamy się już w nadchodzące czwartkowe popołudnie!

SuperNova CS:GO Malta 2018

Virtus.pro vs Liquid

29.11, 14:30 (Transmisja) Link= https://www.twitch.tv/quickfire

GOLDENFIVE