Powrócić na szczyt - Finał ESEA MDL Season 29

Najbliższe dni będą niezwykle ważne dla Virtus.pro – do wygrania jest wiele, ale do stracenia jeszcze więcej. Dzisiaj przed VP pierwszy sprawdzian - starcie z 3DMAX.

Zwieńczenie sezonu

Finał ESEA MDL Season 29 to zwieńczenie kilkumiesięcznych zmagań online. Od września, 24 drużyny rywalizowały o to, aby znaleźć się w finałowej ósemce fazy zasadniczej.

Każdy zespół rozegrał po 16 spotkań, co daje nam łącznie blisko 400 rozegranych meczów. Na koniec ligowych rozgrywek, w gronie najlepszych drużyn znalazły się drużyny OpTic, Kinguin, LDLC, ENCE, 3DMAX, Virtus.pro, Sprout oraz Epsilon.

To był jednak dopiero przedsmak prawdziwej rywalizacji, ponieważ miejsce w najlepszej ósemce gwarantował jedynie udział w fazie play-off. Dopiero ten etap, wyłonił dwie ekipy które zobaczymy dzisiaj w wielkim finale. 

Virtus.pro w drodze do finału pokonało LDLC (2:1) oraz Team Kinguin (2:1). Z kolei 3DMAX odprawiło z kwitkiem ENCE (2:1) i Epsilon (2:1).

Stawką dzisiejszego spotkania pomiędzy VP a 3DMAX jest nie tylko końcowy triumf w lidze ESEA MDL Season 29, ale również slot w przyszłym sezonie ESL Pro League. Starcie BO3 rozstrzygnie o tym, kto dostanie się do CS’owej ziemi obiecanej.

Druga szansa

Przegrana w dzisiejszym finale nie oznacza jednak końca walki o slot do najbardziej renomowanej ligi w Europie. Wszystko z powodu wprowadzenia istotnych zmian, w kolejnej edycji ESL Pro League.

Dziewiąty sezon będzie różnić się od minionej edycji, ponieważ zamiast 14 zespołów, zobaczymy o 2 drużyny więcej. Dzięki temu, przegrany finału ESEA MDL Season 29 ma spadochron bezpieczeństwa w postaci relegacji ESL Pro League - w nich czekają już drużyny AGO Esports, Team Kinguin oraz OpTiC.

Historyczne wyzwanie

Drzwi do CS’owego raju są uchylone bardzo mocno. Z pośród 5 drużyn biorących udział w walce o sloty do ESL Pro League, tylko dwie z nich odejdą z niczym. W przypadku dzisiejszej wygranej Virtus.pro,  istnieje szansa aby kolejne sloty powędrowały do AGO Esports oraz Team Kinguin. 

W ciągu dwóch najbliższych dni dowiemy się, kto skorzysta z ogromnej szansy, a komu drzwi do ESL Pro League zostaną zatrzaśnięte tuż przed nosem. 

Finał ESEA MDL Season 29

17.00 - Virtus.pro – 3DMAX  - transmisja

GOLDENFIVE