Pentagram G-shock wygrywa Heyah Logitech Cybersport 2007

Dokładnie 11 lat temu legendarny skład Pentagram G-Shock zdobył pierwsze miejsce podczas Heyah Logitech Cybersport 2007.

To były czasy…

Heyah Logitech Cybersport swego czasu było jedną z największych i najbardziej prestiżowych lig esportowych w Polsce. Drużyny walczyły przez kilka miesięcy, aby znaleźć się w gronie najlepszych zespołów w takie gry jak Counter-Strike, WarCraft III, StarCraft, Need For Speed czy Pro Evolution Soccer.

Oprócz tego podczas głównego eventu można było spróbować swoich sił w kwalifikacjach open do Quake’a oraz America’s Army.

Same turnieje to jednak nie wszystko. Każdy kto odwiedził Heyah Logitech Cybersport 2007 podczas 27 i 28 października 2007 roku, mógł usiąść w specjalnie przygotowanych strefach i sprawdzić jak wyglądają najnowsze tytuły wypuszczone na rynek gier komputerowych. Jedną z najbardziej wyczekiwanych gier była wówczas pierwsze odsłona Wiedźmina, która miała premierę zaledwie dzień przed imprezą.

Sława i… pieniądze

O wygraną w turnieju oraz główną nagrodę w wysokości 10 tys. złotych walczyło 8 drużyn. Osiem ekip zostało podzielonych na dwie grupy.

Mecze grupowe zostały rozegrane w systemie każdy z każdym, a o zwycięstwie w danym spotkaniu decydowały pojedynki BO1 (lub jak kto woli MR30 - wówczas mapa liczyła 30 rund i trzeba było ją rozegrać do końca – stąd też często były to pojedynki bardzo jednostronne).

Pentagram G-shock zanotował 3 zwycięstwa, pokonując w grupie B Team United (17:13), Easy Team (23:7) oraz VooDoo Gaming (25:5).

Niepokonani

Kolejny etap rozgrywek polegał ponownie na starciu BO1, ale obowiązywał już dobrze znany system – czyli wygrana do 16 rund.  Aby dojść do finału trzeba było pokonać kolejne dwie drużyny.

Neo, TaZ, kuben, loord oraz LUq po wyjściu z grupy trafili na Frag eXecutors (wtedy nikt nie mógł wiedzie, ze za 3 lata FE będzie święcić triumfy na arenie Counter-strike mając w swoim zespole 4 z 5 zawodników Pentagramu).

Polskie legendy gładko wygrały 16:5 i zesłały Frag eXecutors do dolnej drabinki. Później PGS odprawił z kwitkiem drużynę Team United pokonując ich na mapie de_nuke16:9.

W finale imprezy Pentagram G-shock ponownie zmierzył się z ekipą FX. Także i tym razem Neo, TaZ, kuben, loord i LUq nie dali szans swoim rywalom i po zwycięstwie 16:9 zakończyli turniej na pierwszym miejscu, bez ani jednej porażki!

Radość była ogromna, a uśmiech z ust zawodników nie schodził przez bardzo długi czas. Był to również jeden z wielu sukcesów na jakie zawodnicy mieli zapracować w przyszłości.

Podsumowanie Heyah Logitech Cybersport 2007 (wręczenie nagród dla Pentagram G-shock od 6:19)

GOLDENFIVE