Nie zmarnować szansy

Virtus.pro vs OpTic

Po wczorajszym nieudanym występie Virtus.pro przeciwko 3DMAX, Polacy ponownie mają szansę na wywalczenie slota do ESL Pro League Season 9. Aby tego dokonać trzeba pokonać drużynę OpTic.

Zmarnowany potencjał

Wczorajszy finał ESEA MDL Season 29 z pewnością nie będzie mile wspominany przez polskie Niedźwiedzie. Wydawało się, że francuski team będący w rozsypce, nie będzie stanowić dużego wyzwania dla VP - rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna.

Virtusi grając na Nuke (mapa wybrana przez Polaków) wielokrotnie trwonili wypracowaną przewagę. M.in. popełniali błędy w najmniej odpowiednim momencie albo przegrywali rundy w których byli o wiele lepiej wyposażeni od graczy 3DMAX. To wszystko przełożyło się na porażkę 12:16.

Niestety na mapie Dust2 nie było lepiej. Virtusi nie podnieśli się po przegranej pierwszej mapie i w pełni zasłużenie ulegli 3DMAX. Tym razem spotkanie zakończyło się wynikiem 10:16.

Polskie Derby - vol. IV

Taki obrót spraw spowodował, że Virtus.pro zmuszone zostało do rozegrania relegacji ESL Pro League. W pierwszym starciu, Niedźwiedzie ponownie natrafiły na drużynę Pingwinów. Tak samo jak podczas turnieju na Malcie, rozegrano mapy Nuke oraz Mirage. Spotkanie było niezwykle wyrównane, ale ponownie z tego starcia obronną ręką wyszli Virtusi.

Stary Znajomy

Wygrana 2:0 nad Pingwinami sprawiła, że VP zagrają o drugi slot przeciwko OpTic. Duńczycy okazali się wczoraj lepsi od AGO Esports (2:1) i dzisiaj będą się starać się wyeliminować drugi polski zespół.

Obie drużyny trafiały na siebie już kilkukrotnie w 2018 roku. Przyjrzyjmy się jak wyglądały dotychczasowe rezultaty:

ECS Season 6 – remis 1:1

Train - 16:11

Mirage - 4:16

ESEA MDL Season 29 – runda zasadnicza – wygrana VP

Dust2 – 16:10

FACEIT Major 2018 - kwalifikacje – wygrana OpTic

Mirage 13:16

Starcie o awans

Jak widać, w mapach mamy obecnie remis 2:2. Virtus.pro nawet wygrywając, nie potrafiło w ostatnim czasie w pełni zdominować swojego dzisiejszego rywala. Triumf VP jest możliwy, ale z pewnością nie będzie to łatwe zadanie.

Przegrany tej konfrontacji, będzie mieć jeszcze jedną, a zarazem ostatnią  szansę na awans do ESL Pro League. VP lub OpTic zagra mecz o wszystko, przeciwko wygranej drużynie z pary AGO Esports / Team Kinguin.

ESL Pro League – relegacje – BO3

17.00 – Virtus.pro vs OpTic

21.30 – AGO Esports vs Kinguin

GOLDENFIVE