Na start – bitwa o utrzymanie w lidze ECS

Virtus.pro vs LDLC - ECS season 6

Dzisiejszy dzień będzie niezwykle ważny dla polskich niedźwiedzi. Na wstępie Virtus.pro już o godzinie 13.00 rozegra kluczowe starcia w lidze ECS. 

Być albo nie być

Podopieczni Kubena z dorobkiem 15 punktów plasują się na 6 miejscu. Mogło by się wydawać, że skoro liga ECS składa się z 10 drużyn i VP pozostało do rozegrania ostatnie podwójne starcie, to nie ma się czego obawiać.

Nic bardziej mylnego – bezpieczna pozycja w ligowej stawce jest wyłącznie pozorna. Tylko dwa zwycięstwa zapewnią Virtusom pewne utrzymanie, bez oglądania się na wyniki innych drużyn. 

Na tę chwilę układ dolnej części tabeli wygląda następująco: OpTic oraz fnatic posiadają identyczny bilans punktowy oraz tę samą liczbę rozegranych spotkań. Duńczykom pozostał do rozegrania mecz z LDLC, natomiast Szwedzi podejmować będą NiP - które walczy o pozostanie w najlepszej czwórce.

Z kolei przedostanie LDLC z 12 punktami na swoim koncie, podejmować będzie jeszcze trzech rywali. Ewentualne wygrane z VP, OpTic oraz z zamykającym tabelę G2 może pozwolić europejskiemu mixowi nawet na awans do finałów ligi ECS.

Zważywszy na wszystkie zależności, końcowa tabela ligi ECS może nie mieć wiele wspólnego z aktualnym układem sił.

Dobicie rywala czy rewanż za porażkę?

Virtus.pro zaledwie wczoraj pozbawiło LDLC marzeń o finałach ESEA MDL. Nikt się jednak nie spodziewał, że nie miną 24 godziny, a VP ponownie będzie mierzyć się z francuską organizacją.

Neo, Pasha, snatchie, MICHU oraz morelz tym razem zmierzą się w pojedynku 2xBO1 i to już o godzinie 13.00. Co ciekawe spotkania zostaną rozegrane na mapach, które wczoraj padły łupem Polaków - Mirage oraz Nuke.

Obie drużyny po wczorajszym dniu wiedzą o sobie nieco więcej. Pomimo rozgrywania meczu na identycznych mapach trzeba więc się nastawić na to, że dzisiejsze spotkanie będzie wyglądać zupełnie inaczej – i za to właśnie kochamy CS’a.

Najlepsze akcje z wczorajszego spotkania: 

Harmonogram spotkań

ECS Season 6 – 2xBO1 - TRANSMISJA 

13.00 – Mirage

Virtus.pro vs LDLC

14.00 - Nuke

LDLC vs Virtus.pro

GOLDENFIVE