Intensywny dzień dla Virtus.pro


Każdy fan Virtus.pro powinien dzisiaj bacznie śledzić poczynania Niedźwiedzi. VP ma przed sobą prawdziwy maraton i rozegra jednego dnia, aż 4 spotkania!

Na start – mecz o wszystko

Już o godzinie 14.00 polski zespół zmierzy się ze Sprout w ramach GG.BET Shuffle. Dla obu drużyn jest to mecz ostatniej szansy, aby nadal zachować możliwość udziału w IEM Chicago.

Przypomnijmy, że VP spadło do drabinki przegranych po porażce z Red Reserve (2:0), natomiast Sprout znalazło się tutaj, ponieważ po zaciętym spotkaniu uległo AGO Esports (1:2).

Wygrany tego spotkania rozgrywanego w systemie BO3 trafi w kolejnej rundzie właśnie na polski zespół Jastrzębi. AGO z powodu natłoku meczów chciało przełożyć swoje spotkanie z Red Reserve, ale szwedzka formacja nie wyraziła na to zgody. Dzięki temu  Red Reserve ma na swoim koncie wygrane z obiema polskimi ekipami.

Skandynawski wieczór Virtus.pro

Kilka godzin po spotkaniu ze Sprout, na Virtus.pro czekać będzie rywalizacja w ESEA MDL. Przeciwnikiem VP będzie szwedzka formacja x6tence Galaxy, która bardzo dobrze weszła w 29 sezon europejskich rozgrywek. Wygrane z Tricked (16:7), Epsilon (16:13), Flow (19:15) i zaledwie jedna porażka z Fragsters (6:16) sprawiły, że szwedzi zajmują 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów.

Virtusi mają o jedno spotkanie rozegrane mniej. Po dwóch zwycięstwach (Optic 16:10 oraz Pact 16:14) i jednej przegranej (3DMAX 11:16) znajdują się na 8 lokacie.

Dlatego dzisiejsza rywalizacja będzie doskonałą okazją, aby ugruntować swoją pozycję w górnej części tabeli ESEA MDL season 29.  

Inauguracja ECS season 6

Tuż po meczu ze Szwedami na VP będą czekać Duńczycy z OpTic. Virtus.pro rozegra z nimi dwa mecze w systemie BO1 i postara się o wywalczenie pierwszych punktów w rozgrywkach Esports Championship Series.

Więcej na temat rywalizacji z Optic oraz samym turnieju możecie poczytać w naszym wcześniejszym newsie, który znajdziecie klikając tutaj.

Harmonogram dzisiejszych spotkań

14.00 – GG.BET Shuffle

Virtus.pro vs Sprout – BO3

20.00 – ESEA MDL season 29

Virtus.pro vs x6tence Galaxy – BO1

21.00 – ECS season 6

OpTic vs Virtus.pro – BO1

22.00  - ECS season 6

Virtus.pro vs OpTic – BO1

GOLDENFIVE