Intel Extreme Masters: Katowice 2019 - cz. IV

IEM Katowice w liczbach

Intel Extreme Masters Katowice 2019 będzie siódmą już imprezą, którą ESL zorganizuje w Katowicach. Jak dotąd każda edycja gościła u siebie rozgrywki w CS:GO i każda zaliczana była do poszczególnych sezonów. Pierwsza edycja IEM z roku 2013, była pierwszą imprezą zorganizowaną przez Intela, na której w ogóle pojawiły się rozgrywki w Counter-Strike'a Global Offensive. IEM Katowice 2019 będzie trzecim majorem, który odbędzie się w Katowicach i zarazem czwartym, który w ogóle odbędzie się w Polsce. Wcześniejsze imprezy rangi major, które mieliśmy okazję gościć w Polsce to: EMS One Katowice 2014, ESL One Katowice 2015 oraz PGL Major Kraków 2017.

Spośród wszystkich imprez Intela, największą popularnością cieszyła się edycja z 2017 roku, która pobiła wiele rekordów. Wśród nich m.in. rekordowa liczba odwiedzających - 173 tys. osób. Rekordowa liczba unikatowych widzów, którzy rozgrywki Intel Extreme Masters oglądali za pomocą komputera, telefonu, tabletu lub telewizora - 46 mln osób.

Warto również wspomnieć, że IEM Katowice 2017 był transmitowany w 19 różnych językach, a wszystkie posty związane bezpośrednio z imprezą, dotarły do aż 55 mln użytkowników.

Trzeba przyznać, że statystyki robią wrażenie i naprawdę ciężko będzie zadbać, aby jakkolwiek zbliżyć się do wyników osiągniętych w 2017 roku. Z pomocą przybywa jednak Major w CS:GO, który być może znacznie przyczyni się do pobicia kolejnych rekordów IEM Katowice zwłaszcza, że na imprezę takiej rangi musieliśmy czekać prawie 4 lata.

Czy nadchodząca edycja IEM Katowice przebije liczbami wszystkie pozostałe edycje? Na takie informacje przyjdzie nam poczekać do końca Marca. To wtedy powinniśmy poznać pierwsze nieoficjalne informacje dotyczące liczby oglądających Majora oraz liczbę odwiedzających Katowicki Spodek.

Najważniejsze informacje

IEM Katowice 2019 rozpocznie się 13 Lutego. Wtedy to wystartuje pierwszy etap Majora, którym jest Faza Nowych Pretendentów. W pierwszej fazie weźmie udział 16 drużyn. Rozgrywki będą toczone w ESL Arenie w Katowicach bez udziału publiczności. Etap Pretendentów zakończy się 20 Lutego.

Kolejnym etapem będzie Faza Nowych Legend, która rozpocznie się 21 Lutego. Weźmie w niej udział ponownie 16 drużyn. Rozgrywki będą transmitowane prosto z Międzynarodowego Centrum Kongresowego (MCK) Katowice i po raz pierwszy, będzie można je oglądać na żywo. Faza Nowych Legend zakończy się 24 Lutego.

Najważniejsza część IEM Katowice 2019, Faza Mistrzów, rozpocznie się 28 Lutego i weźmie w niej udział najlepsza 8 drużyn z całego świata. Playoffy jak co roku odbędą się w Katowickim Spodku, a rozgrywki będzie można śledzić na żywo. Turniej zakończy się 3 Marca w niedziele, wraz z zakończeniem poznamy Mistrza XIII sezonu rozgrywek Intel Extreme Masters oraz triumfatora 14-stego Majora w rozgrywkach Counter-Strike: Global Offensive.

Intel Extreme Masters Katowice 2019 zapowiadane jest jako legendarny major, zatem tego wydarzenia, przegapić po prostu nie można.

Autor: Maciej Zachciał

GOLDENFIVE