GG.BET Shuffle - Kwalifikacje IEM Chicago 2018

Polska ekipa powróciła już do kraju po turnieju BLAST Pro Series rozgrywanym w Turcji. Na odpoczynek nie było zbyt wiele czasu, Polacy już dzisiaj o 20. rozegrają swój pierwszy mecz w ramach turnieju GG.BET Shuffle, w którym do zgarnięcia jest m.in. ostatni slot na Intel Extreme Masters XIII Chicago.  Turniej kwalifikacyjny GG.BET Shuffle rozpoczął się 24 września i potrwa do 20 października.

Faza grupowa - Podwójna eliminacja

Virtus.pro nie miało zbyt dużego szczęścia podczas rozlosowywania grup. Polacy trafili prawdopodobnie do najcięższej grupy z możliwych. Poza VP w grupie znajdują się takie drużyny jak Polskie AGO Esports, Duńskie Sprout czy też Szwedzkie Red Reserve, z którym Virtusi rozegrają pierwsze spotkanie w ramach otwarcia Grupy D.

Faza grupowa GG.BET Shuffle będzie rozgrywana z zastosowaniem systemu podwójnej eliminacji, który w tym przypadku przewiduje awans tylko jednej z czterech drużyn.  Jak wygląda przebieg rozgrywek z zastosowaniem owego formatu? Już wyjaśniamy!
Drużyny na start rozstawiane są w meczach otwarcia, zwycięzcy kierowani są do wyższej drabinki (1-0), a przegrani spadają do drabinki przegranych (0-1) gdzie rozegrają swój pierwszy mecz eliminacyjny. Następnie rozgrywana jest druga runda, po której jedna z drużyn (0-2) zostaje wyeliminowana, a jedna (2-0) awansuje do meczu finałowego. Trzecią rundą jest drugi pojedynek eliminacyjny pomiędzy zespołem spadającym z drabinki wygranych (1-0 -> 1-1) oraz drużyną, która wyszła obronną ręką z pierwszego meczu eliminacyjnego (0-1 -> 1-1), zwycięzca trzeciej rundy awansuje do meczu finałowego. Czwarta i ostatnia runda wyłoni nam zespół, który awansuje do fazy pucharowej. Każdy mecz rozgrywany będzie w formacie BO3.
Zastosowany tutaj system podwójnej eliminacji jest o tyle dobry, że umożliwia grę w playoff'ach drużynie, która ma na koncie jedną porażkę w przypadku gdy tylko jedna drużyna awansuje z grupy.


Zwycięzcy grup A-D zmierzą się w ćwierćfinałach z drużynami zaproszonym do fazy pucharowej bezpośrednio. Drużynami zaproszonymi są ENCE, G2, Gambit oraz OpTic.
Przypominamy, że na IEM Chicago poleci tylko 1 z 20 uczestników tych kwalifikacji, więc już teraz możemy powiedzieć, że zadanie będzie niezwykle ciężkie i wymagające ogromnej cierpliwości i stabilności na przestrzeni najbliższych trzech tygodni.

Mecz otwarcia - Red Reserve

Na przeszkodzie naszych Niedźwiedzi do awansu na IEM jako pierwsze stanie Szwedzkie Red Reserve, które dopiero co powróciło z turnieju Games Clash Masters. Turniej w Gdyni nie był zbyt udany dla Szwedzkiej formacji i patrząc na grę, którą VP pokazało podczas BLAST Pro Series, możemy spodziewać się naprawdę dobrego meczu. Ostatnie statystyki stoją mocno za Polskim zespołem, jednak bezpośrednie spotkania faworyzują znacząco rywali, którzy jeszcze pod banderą GODSENT pokonali VP pięciokrotnie przegrywając przy tym tylko dwa razy. Na szczęście są to tylko liczby i na ostateczny wynik przyjdzie nam poczekać do późnego wieczora.

Zapraszamy Was serdecznie na transmisję z meczu i liczymy, że będziecie trzymać za chłopaków kciuki równie mocno co my.

Transmisja: https://www.twitch.tv/uccleague2

GOLDENFIVE