ESEA MDL – Virtus.pro i Team Kinguin walczą o ESL Pro League

Ćwierćfinały ESEA MDL Season 29 rozpoczną się dzisiaj o godzinie 18.30. W pierwszym starciu BO3 zagra Virtus.pro przeciwko LDLC. Dwie godziny później na serwerach pojawią się drużyny Team Kinguin oraz Sprout.

Decydujące spotkania

Po kilku dniach przerwy wracają rozgrywki ESEA Mouitan Dew League Season 29. Po rundzie zasadniczej, 8 drużyn będzie walczyć o sloty gwarantujące udział w kolejnej edycji ESL Pro League.

Warto zaznaczyć, że wyłącznie jedna drużyna zapewni sobie bezpośredni awans do bardziej renomowanych rozgrywek. Kolejne dwie drużyny, które zajmą odpowiednio drugie i trzecie miejsce, będą grać w relegacjach z zespołami  Z ESL Pro League, które zajęły 12 i 13 miejsce.

Pozory mylą…

Virtus.pro zajęło ostatecznie 6 miejsce w tabeli i rozegra spotkanie ćwierćfinałowe z trzecim LDLC. Warto również podkreślić, że francuska organizacja oddała dwa walkowery, które zaważyły o końcowym układzie tabeli.  Dlatego też lokata na koniec zasadniczej fazy sezonu, nie odzwierciedla formy europejskiego mixu.

Priorytetem dla LDLC było IEM Chicago 2018. Trzeba przyznać, ze ALEX, to1nou, AmaNeK, devoduvek oraz LOGAN, skorzystali wyłącznie na braku spotkań w lidze ESEA i  pokazali się z niezwykle dobrej strony.

Inauguracja amerykańskiej edycji Intel Extreme Masters nie ułożyła się po myśli LDLC. Porażka 14:16 z Faze spowodowała, że francuska organizacja musiała grać w drabince przegranych. A tam nie było już miejsca na kolejne błędy…

Amerykański sen

Aby dostać się do ćwierćfinału trzeba było wygrać trzy bardzo trudne spotkania. LDLC jednak nie miało sobie równych w tej fazie rozgrywek. Wygrana z Renegades (2:1), North (2:1) oraz NRG (2:1), pozwoliła na awans do najlepszej ósemki turnieju.  

Francuska formacja nie miała nic do stracenia i zapewniła przez długi czas bardzo emocjonujące widowisko przeciwko Team Liquid.

Overpass został wygrany przez LDLC w stosunku 16:11, natomiast Cache padł łupem Liquid po wyniku 16:14. Wydawało się, że Mirage ponownie będzie wyrównany, jednak TL nie dał większych szans swoim rywalom. LDLC poległo na całej linii…. i to aż 4:16.

Jednakże samo dojście do ćwierćfinału trzeba tu rozpatrywać jako ogromny sukces francuskiej organizacji. Udana wyprawa do USA spowodowała również poważny awans w rankingu HLTV. Obecnie LDLC zajmuje 12 miejsce (poprzednio 29).

Virtus.pro z pewnością będzie mieć trudną przeprawę w walce o półfinał, ale jeżeli ponownie chce zawitać do elity CS:GO musi takie spotkania wygrywać. Zwycięzca tego pojedynku zmierzy się natomiast z kimś z pary Team Kinguin/Sprout.

Czas Pingwinów

Team Kinguin pomimo nieudanego cs_summit 3 może mieć lepsze nastroje po ostatnich zwycięstwach w ESEA MDL. Wygrane nad Fragsters (19:16) oraz Virtus.pro (16:11) zapewniły drużynie drugie miejsce w fazie zasadniczej ESEA (zwłaszcza druga wygrana może okazać się kluczowa przy odbudowie morale). 

To z kolei oznacza, że teoretycznie Taz’a i spółkę czeka o wiele łatwiejsze spotkanie. Pingwiny podejmować będą siódme w tabeli Sprout.

Miłe złego początki…

Przeciwko Team Kinguin zobaczymy Sprout. Duńsko-niemiecka mieszanka co prawda nie rozpoczęła dobrze zmagań w lidze ESEA, ale zanotowała piorunujący finisz. To właśnie sześć wygranych z rzędu (jeden walkower z aAa), pozwoliło Sprout na udział w fazie play-off. Zwycięstwa nad Optic (16:11), Pact (16:10), x6tence Galaxy (16:5), Epsilon (16:3) i Valiance (16:13) na pewno dodały pewności siebie. Niemiecka organizacja nie będzie więc tak łatwym rywalem, jakby to się mogło wydawać.

Polski honor

Dzisiejszy wieczór da nam więc wiele odpowiedzi. Virtus.pro oraz Team Kinguin nie stoją na straconych pozycjach. Jednakże awans do półfinału play-offów ESEA MDL będzie bardzo wymagający. Można mieć jednak nadzieję, że polskie drużyny staną na wysokości zadania i będzie można ponownie obejrzeć derby Polski, które będą decydować o tym kto zagra w wielkim finale ESEA MDL Season 29.

Harmonogram spotkań ćwierćfinałowych ESEA MDL Season 29 – BO3

18.30 - Virtus.pro vs LDLC - TRANSMISJA

19.30 - OpTic vs Epsilon - TRANSMISJA

20.30 - Team Kinguin vs Sprout - TRANSMISJA

21.00 - ENCE vs 3DMAX - TRANSMISJA

GOLDENFIVE