ESEA MDL – o krok od awansu do fazy play-off

Dzisiejszego wieczoru zobaczymy wyłącznie jedno spotkanie w wykonaniu Virtus.pro. Polskie niedźwiedzie w walce o kolejne 3 punkty podejmować będą duńskie Fragsters.

Coraz bliżej

Wczorajsze zwycięstwa Virtus.pro nad ekipą Valiance oraz Chaos sprawiły, że VP znalazło się w górnej części tabeli ESEA MDL. Nasi rodacy po 12 meczach,  zajmują 6 miejsce z dorobkiem 24 punktów. Dotychczasowe osiem zwycięstw może jednak nie wystarczać do zakwalifikowanie się do play-offów rozgrywek. Aby to uczynić VP musi wygrać jeszcze jedno albo dwa spotkania.

Duński zespół również ma o co walczyć. Fragsters obecnie zajmuje 9 miejsce w tabeli – czyli jest tuż za najlepszą ósemką ligi. Ewentualne trzy punkty pozwolą skandynawskiej ekipie doskoczyć do czołówki ESEA MDL.

Historia spotkań

W obecnym roku Virtus.pro mierzyło się z Fragsters już kilkukrotnie i trzeba przyznać, że Duńczycy w ostatnim czasie napsuli sporo krwi polskim zawodnikom.

Najbardziej dotkliwa porażka miała miejsce w Valenci podczas DreamHack Open. Wówczas na otwarcie turnieju VP poległo na trainie aż 1:16! Polakom nie wiodło się również w grze przeciwko Fragsters podczas Bets.net Masters. Wtedy VP przegrało dwukrotnie z Duńczykami 1:2.

Na szczęście niedźwiedzie pokazały, że potrafią również wygrywać. Ostatni raz miało to miejsce 21 czerwca podczas spotkania rozgrywanego w ramach ESEA MDL Season 28. VP okazało się wtedy lepsze na Overpassie, wygrywając 16:14.

Warto tutaj przypomnieć, że w tamtym meczu mogliśmy oglądać Kubena w akcji, który zastępował Pasze zmagającego się z problemami technicznymi

Chociaż statystyka przemawia zdecydowanie na korzyść dzisiejszego rywala VP, to można mieć nadzieję na korzystny rezultat. Virtus.pro z meczu na mecz rozkręca się coraz bardziej i jest to idealny moment na to, aby podreperować nieco bilans bezpośrednich spotkań przeciwko duńskiej drużynie.  

ESEA MDL - Season 29

19.00 - BO1 - Dust2

Virtus.pro vs Fragsters -> TRANSMISJA 

GOLDENFIVE