ESEA MDL – dzisiaj się wszystko wyjaśni

Virtus.pro - ESEA MDL – dzisiaj się wszystko wyjaśni

Virtus.pro ma dzisiaj do rozegrania trzy mecze – w tym rywalizację z Team Kinguin. Rezultaty tych spotkań będą decydować o tym, czy VP zakwalifikuje się do finałowej ósemki ESEA MDL (wystarczy jedna wygrana aby tak się stało) i tym samym wywalczy prawo do gry o miejsce w przyszłym sezonie ESL Pro League.

Nowe rozdanie

Trójbój w lidze ESEA MDL rozpocznie się od spotkania Virtus.pro z Team Kinguin. Trzeba przyznać, że mecz ten na pewno będzie mieć aspekty nie tylko sportowe. Ostatni raz VP mierzyło się z TK w lutym w ESL Pro League. Wówczas w składzie virtusów można było oglądać Snaxa, Byaliego oraz TaZa.

Trudno opisać w kilku zdaniach ile się zmieniło od tamtego czasu w ekipie niedźwiedzi i pingwinów. Wystarczy jedynie nadmienić, że ze Złotej Piątki pozostał jedynie Neo oraz Pasha, natomiast TaZ w barwach Team Kinguin zdołał już podnieść puchar podczas DreamHack Open Montreal 2018 oraz ESL Mistrzostw Polski.

Historyczne starcie

Z tego względu starcie Virtus.pro i Team Kinguin będzie wyjątkowe. TaZ po raz pierwszy zagra przeciwko swojej drużynie oraz wieloletnim kolegom. Trzeba jednak przyznać, że nie jest to najlepszy moment na udowodnienie byłemu pracodawcy, że się pomylił. Pingwiny niestety wpadły w dołek. Kompletnie nieudany występ podczas cs_summit 3 (porażki 0:2 z Heroic oraz 0:2 z Ghost), zachwiały pewność siebie pingwinów. Było to również widoczne podczas wczorajszego starcie z ALTERNATE aTTaX. TaZ i spółka  nie potrafili nawiązać równej walki z niemiecko-duńską drużyną i przegrali tę rywalizację 6:16.

Jednakże może właśnie dodatkowy bodziec i gra przeciwko Virtus.pro może być lekarstwem na przełamanie złej passy.

Derby to nie wszystko

Tuż po starciu z Pingwinami , VP powinno się zmierzyć z LDLC – nie jest to jednak pewne.

Francusko-belgijsko-brytyjski mix bierze aktualnie udział w IEM Chicago 2018, przez co może odpuścić spotkania w ESEA MDL. Tak się stało już wczoraj w przypadku starcia z Team Kinguin.

LDLC teoretycznie powinno zacząć mecz z VP o 21.00, natomiast na 22:35 zaplanowane jest starcie z NRG w ramach IEM Chicago. W przypadku opóźnień LDLC będzie musiało wybrać, co jest ważniejsze ESEA czy IEM Chicago  – nie ulega wątpliwości, że w takiej sytuacji VP otrzyma po prostu trzy punkty bez konieczności rozgrywania meczu.

ALTERNATywny wieczór

Trzecie spotkanie z udziałem Virtus.pro w lidze ESEA MDL Season 29 przewidziano na godzinę 22.00. Rywalem Polaków będzie ALTERNATE aTTax. Niemiecki zespół w ostatnim starciu przeciwko VP zaprezentował się bardzo dobrze. W czerwcu ALTERNATE rozgromiło virtusów 16:5.

Dzisiejsze spotkanie, będzie więc idealną okazją na zamazanie plamy przez Virtus.pro i godne pożegnanie z zasadniczą fazą ESEA Mountain Dew League.

Harmonogram spotkań – TRANSMISJA

ESEA MDL Season 29 – BO1

20.00 – Dust2

Virtsu.pro vs Team Kinguin

21.00 – Nuke

Virtus.pro vs LDLC

22.00 – Nuke

Virtus.pro vs ALTERNATE aTTaX

GOLDENFIVE