ESEA MDL – Czas zacząć punktować

Przed Virtus.pro dwa spotkania w lidze ESEA MDL Season 30. Naprzeciwko polskiej piątki, staną zespoły zza naszej zachodniej granicy. Odpowiednio ALTERNATE aTTaX oraz Unicorns of Love.

W poszukiwaniu formy

Za Virtus.pro w odmienionym składzie dopiero kilka starć. Aktualne wyniki nie są rewelacyjne, ale trudno też było oczekiwać, że po pierwszych treningach polskie niedźwiedzie szturmem będą zdobywać kolejne europejskie rozgrywki. Jednakże z meczu na mecz oczekiwania fanów z pewnością będą coraz większe, i każda kolejna porażka z niżej notowanym rywalem będzie działać na niekorzyść polskich zawodników.

VP w 7 spotkaniach zanotowało trzy zwycięstwa ( AGO ESPORTS 16:14, Gambit 16:12 oraz pro100 16:4) oraz 4 porażki (Vitality 2:16,  Optic 16:19 i 12:16, expert 3:16).

Virtus.pro będzie miało szansę na zatarcie złego wrażenia z poprzedniego spotkania, dzięki dwóm meczom rozrywanym w ramach ESEA MDL Season 30. Obecnie VP  po dwóch meczach z dorobkiem trzech punktów, znajduje się w dolnej części tabeli.

Niemieckie wyzwanie

Już o 16.00 Snax, Byali, TOAO, MICHU i snatchie będą podejmować drużynę ALTERNATE aTTaX, które jest aktualnie na 56 miejscu w rankingu HLTV.  Teoretycznie jest to trudniejszy rywal, ponieważ niemiecka drużyna rozpoczęła ligę ESEA od zwycięstw nad LDLC 16:8 oraz Chaos 19:17.

O godz. 18.00 na VP będzie już czekać znacznie niżej notowany rywal w postaci Unicorns of Love.  Niemieckie jednorożce nie miały okazji jeszcze poznać smaku wygranej w tych rozgrywkach, ponieważ przegrały zarówno z AGO, jak i ze Sprout w stosunku 6:16.

Nie dać plamy

Idealny scenariusz dla Virtus.pro to zgarnięcie 6 punktów w przekonującym stylu, jednak starcie z ALTERNATE aTTaX na pewno nie będzie należało do łatwych. O tym jakie nastroje będą panować wśród polskich fanów przekonamy się już wieczorem.

ESEA MDL Season 30 – BO1

16.00 – Virtus.pro vs ALTERNATE aTTaX

18.00 – Virtus.pro vs Unicrons of Love

GOLDENFIVE