Epicenter i GG.Bet Shuffle – zaproszenia dla Virtus.pro

Kalendarz turniejów podczas których, będzie można oglądać Virtus.pro coraz mocniej się zapełnia.  

Obecnie Niedźwiedzie walczą na FACEIT MAJOR LONDON 2018, a tuż po nim udadzą się na turecki BLAST Pro Series Instanbul 2018 (28-29.09), w którym pula nagród wynosi 250 000 USD.

Rosyjska organizacja otrzymała również kolejne dwa zaproszenia na turnieje rozgrywane w październiku.

Do trzech razy sztuka

Pierwsze z nich to „dzika karta”, na zamknięte LAN-owe kwalifikacje do EPICENTER. Virtus.pro doskonale zna ten turniej ponieważ dwukrotnie występowało w finale rozgrywek.

W zeszłym roku VP po emocjonującym (i trwającym kilka godzin) spotkaniu, przegrało z SK Gaming (2:3), natomiast rok wcześniej musiało uznać wyższość duńskiego Dignitas (1:2).

Pomimo bardzo dobrych wyników na poprzednich edycjach EPICENTER, organizatorzy nie zdecydowali się na bezpośrednie zaproszenie VP do fazy grupowej. Jest to z pewnością związane ze słabą dyspozycją polskich graczy i zasadne jest przetestowanie ich formy we wcześniejszej fazie turnieju.

W samych kwalifikacjach weźmie udział 5 zespołów. Jak wiemy, jednym z nich będzie Vrtus.pro, natomiast pozostałe sloty trafią do zwycięzców regionalnych eliminacji z Europy, Azji, Ameryki Północnej oraz regionu Wspólnoty Niepodległych Państw (CIS).

Można się zastanawiać w jakiej formie będą rozgrywane eliminacje, skoro uprawnionych do tego będzie 5 drużyn. Odpowiedź jest tak samo zaskakująca jak i prosta...

Organizatorzy stwierdzili, że w dniu 19 października formacja z dziką kartą, która będzie najwyżej w rankingu HLTV.org, otrzyma bezpośrednie zaproszenie do fazy grupowej. Pozostała czwórka zmierzy się natomiast na LAN-ie, aby stoczyć walkę o ostatnie dwa wolne sloty.

EPICENTER odbędzie się w dniach od 22 do 28 października.

Przez GG.Bet do IEM

Drugie zaproszenie dotyczy turnieju GG.Bet Shuffle.

Główną nagrodą będzie przepustka na Intel Extreme Masters Chicago 2018, druga drużyna otrzyma na pocieszenie 3,5 tys. USD, natomiast zespoły z miejsc 3-4 dostaną 750 USD.

Początek eliminacji rozpocznie się już 25 września, a  ostateczne rozstrzygnięcia zaplanowane są na 20 października.

W zamkniętych kwalifikacjach wezmą udział: pro100, DreamEaters, Valiance, ALTERNATE aTTaX, forze oraz LDLC. 

Najlepsza czwórka dołączy do fazy grupowej w której znajdują się aż 3 polskie drużyny. Oprócz VP w GG.bet Shuffle będzie można zobaczyć w akcji zawodników AGO Esports oraz Team Kinguin.

Pozostałe drużyny w fazie grupowej to: Imperial, Sprout, 3DMAX, Fragsters, Spirit, Red Reserve i Windigo.

Najlepsi awansują do fazy play-off w której czekać będą również drużyny OpTic Gaming oraz ENCE.

IEM Chicago 2018 odbędzie się w 10 oraz 11 listopada, a pula nagród wynosić będzie 250 000 USD.

GOLDENFIVE