Virtus.pro - News

Intel Extreme Masters: Katowice 2019 - cz. I

Największe święto graczy komputerowych zbliża się wielkimi krokami. Jest to wydarzenie zrzeszające tysiące, a nawet setki tysięcy osób z Polski, a także zza granicy. Każdy fan gamingu zapisuje ten okres w kalendarzu, a wszystko to za sprawą Mistrzostw Świata XIII sezonu Intel Extreme Masters, które od 2013 roku nieustannie odbywają się w Katowicach. 

Przeczytaj więcej

Goldenfive gra z WOŚP!

Z okazji 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przeznaczamy na licytacje 7 unikalnych koszulek meczowych Virtus.pro. Oprócz tego dorzucamy do każdej z nich zdjęcie z Adrenaline Cyber League 2018, podpisane przez  Pashę, Neo, Snaxa, MICHA, Byaliego oraz Kubena!

Przeczytaj więcej

Triumfy ESC i AGAiN w StarLadder

Dokładnie 6 lat temu, Złota piątka napisała swój pierwszy, a zarazem jedyny barwny rozdział w historii gry Counter-Strike: Global Offensive.

Przeczytaj więcej

Mecz na otarcie łez

Virtus.pro rozegra swoje ostatnie spotkanie w tym roku. Ich przeciwnikiem będzie AGO Esports. Stawka jest wysoka, ponieważ wygrany awansuje na przyszłoroczny turniej WESG, który odbędzie się w Chinach.

Przeczytaj więcej

Virtus.pro vs X-kom 1:2

Virtus.pro po wczorajszej porażce z Vitality 1:2, zostało zmuszone do walki  w dolnej drabince zamkniętych kwalifikacji do Minora. Pierwszym rywalem VP został X-kom. 

Przeczytaj więcej

Virtus.pro vs Vitality 1:2

O tym jak ważne było spotkanie Virtus.pro z Vitality, nie trzeba nikogo przekonywać. Niestety Virtus.pro rozegrało jedynie jedną dobrą mapę i musiało uznać wyższość swojego rywala. 

Przeczytaj więcej

Jak nie teraz to kiedy?

Virtus.pro po nieudanych występach w USA wraca do gry, aby rozpocząć zamknięte kwalifikacje do Minora. Polscy zawodnicy wezmą również udział w europejskich kwalifikacjach do StarSeries i-League Season 7. Jest to ostatnia szansa dla VP, aby nie zmarnować w całości 2018 roku.

Przeczytaj więcej

Zrestartować głowy

Nie minęły nawet 24 godziny od przegranych relegacji do ESL Pro League, a Virtus.pro ponownie będzie musiało wejść na serwery. Tym razem polski zespół rozpocznie zmagania w turnieju ESEA Global Challenge.

Przeczytaj więcej

Nie zmarnować szansy

Po wczorajszym nieudanym występie Virtus.pro przeciwko 3DMAX, Polacy ponownie mają szansę na wywalczenie slota do ESL Pro League Season 9. Aby tego dokonać trzeba pokonać drużynę OpTic.

Przeczytaj więcej

Powrócić na szczyt - Finał ESEA MDL Season 29

Najbliższe dni będą niezwykle ważne dla Virtus.pro – do wygrania jest wiele, ale do stracenia jeszcze więcej. Co nas czeka jak w dniu dzisiejszym?

Przeczytaj więcej

Derby Polski – Vol. III

Virtus.pro oraz Team Kinguin w bieżącym roku spotkały się dwukrotnie. Każda z ekip odniosła po jednym zwycięstwie, ale to dzisiejsze spotkanie było tym najważniejszym. Wygrana w derbach pozwalała na dalszą walkę o półfinał SuperNova CS:GO, natomiast przegrany tej rywalizacji może pakować już walizki do domu.

Przeczytaj więcej

SuperNova CS:GO 2018 - Virtus.pro wraca do gry

Po dwutygodniowej przerwie od meczów online, ekipa Niedźwiedzi ponownie rusza do walki… tym razem na lanie.

Przeczytaj więcej

Virtus.pro wróci z tarczą czy na tarczy - co czeka VP w najbliższym czasie?

Za Virtus.pro niezwykle intensywny okres. Spotkania praktycznie dzień w dzień, rywalizacja o dużą stawkę, a także polskie derby z AGO czy Kinguin. Każde rozgrywki przyniosły wiele emocji, ale to był dopiero przedsmak co nas czeka. Gra o najwyższą stawkę dopiero się rozpoczyna…

Przeczytaj więcej

Na wieczór danie główne - Derby Polski

Virtus.pro po przegranym meczu z LDLC nie ma zbyty wielu czasu na odpoczynek. Trzeba jednak mieć nadzieję, że będzie to bodziec do zdecydowanie lepszej gry przeciwko Team Kinguin. 

Przeczytaj więcej

LDLC rewanżuje się za wczorajszą porażkę

Dzisiejsze spotkanie z LDLC pomimo rozgrywania na dwóch identycznych mapach jak wczoraj, diametralnie różniło się od wczorajszej rywalizacji.

Przeczytaj więcej

Na start – bitwa o utrzymanie w lidze ECS

Dzisiejszy dzień będzie niezwykle ważny dla polskich niedźwiedzi. Na wstępie Virtus.pro już o godzinie 13.00 rozegra kluczowe starcia w lidze ECS. 

Przeczytaj więcej

ESEA MDL – Virtus.pro i Team Kinguin walczą o ESL Pro League

Ćwierćfinały ESEA MDL Season 29 rozpoczną się dzisiaj o godzinie 18.30. W pierwszym starciu BO3 zagra Virtus.pro przeciwko LDLC. Dwie godziny później na serwerach pojawią się drużyny Team Kinguin oraz Sprout.

Przeczytaj więcej

ESEA MDL – dzisiaj się wszystko wyjaśni

Virtus.pro ma dzisiaj do rozegrania trzy mecze – w tym rywalizację z Team Kinguin. Rezultaty tych spotkań będą decydować o tym, czy VP zakwalifikuje się do finałowej ósemki ESEA MDL (wystarczy jedna wygrana aby tak się stało) i tym samym wywalczy prawo do gry o miejsce w przyszłym sezonie ESL Pro League.

Przeczytaj więcej

Virtus.pro wygrywa CEVO Pro League Season 8

Trzy lata temu VP mogło się cieszyć z drugiej wygranej z rzędu w CEVO Professional – zawodów zbliżonych rangą do obecnego ESL Pro League. 

Przeczytaj więcej

Virtus.pro vs NiP – walka o finały… albo o utrzymanie

Dzisiejszy wieczór może wiele wyjaśnić pod względem końcowego układu tabeli w lidze ECS. Zarówno Virtus.pro, jak i Ninjas in Pyjamas mają o co walczyć. Z tego względu ich starcie powinno być niezwykle emocjonujące. 

Przeczytaj więcej

ESEA MDL – o krok od awansu do fazy play-off

Dzisiejszego wieczoru zobaczymy wyłącznie jedno spotkanie w wykonaniu Virtus.pro. Polskie niedźwiedzie w walce o kolejne 3 punkty podejmować będą duńskie Fragsters.

Przeczytaj więcej

Maraton z ESEA MDL - Virtus.pro gra o 9 punktów

Virtus.pro nie ma chwili odpoczynku. Po wczorajszych derbach Polski, czas na mini maraton w ESEA MDL. Wszyscy fani VP będą mogli obejrzeć trzy spotkania rozgrywane godzina po godzinie - start przewidziano na 17.00

Przeczytaj więcej

Podtrzymać dobrą passę – wieczór z ESEA i ECS

Po jednodniowym odpoczynku Virtus.pro wraca do gry. Sobotni wieczór przyniesie nam aż trzy pojedynki. Już o godzinie 18.00 VP będzie grać w lidze ESA, a później o 21.00 rozpocznie walkę o kolejne punkty w ECS Season 6.

Przeczytaj więcej

Niedźwiedzie lepsze od dzików

Półfinał polskich kwalifikacji do WESG z udziałem Virtus.pro miał rozpocząć się o godzinie 18.00, ale z powodu problemów technicznych znaczenie się opóźnił. Po blisko 40 minutach oczekiwania wydawało się, że wszystko już jest w porządku.

Przeczytaj więcej

ECS Season 6 – Virtus.pro vs fnatic

Przed fanami Virtus.pro bardzo intensywny okres. VP wczoraj rozpoczęło maraton z ligą ECS i zakończy go dopiero 8 listopada.

Przeczytaj więcej

Wieczór pełen wrażeń - ECS Season 6

Pierwsze z czterech starć w lidze ECS rozpoczęło się od mapy inferno, na której Virtus.pro podejmowało najlepszą drużyną świata – Astralis.

Przeczytaj więcej

Starcie z gigantami – Virtus.pro w ECS Season 6

Dzisiejszy wieczór zapewni nam aż 4 starcia Virtus.pro w systemie BO1. Przed niedźwiedziami nie lada wyzwanie, ponieważ zmierzą się ze ścisłym topem światowego CS:GO.

Przeczytaj więcej

Odbudować morale – Virtus.pro vs ENCE

Virtus.pro rozegra dzisiaj swoje pierwsze spotkanie po nieudanym występie w kwalifikacjach do EPICENTER 2018. Dzisiejszego wieczoru polscy zawodnicy podejmować będą fińską formację ENCE.

Przeczytaj więcej

Pentagram G-shock wygrywa Heyah Logitech Cybersport 2007

Dokładnie 11 lat temu legendarny skład Pentagram G-Shock zdobył pierwsze miejsce podczas Heyah Logitech Cybersport 2007.

Przeczytaj więcej

EPICENTER nie dla Virtus.pro

Wczorajszy dzień był prawdziwą huśtawką nastrojów dla wszystkich fanó Virtus.pro. Najpierw pewna wygrana z 5Power, później przegranie - wydawało by się wygranego spotkania - przeciwko HellRaisers. 

Przeczytaj więcej

Z nieba…. do piekła - Virtus.pro vs HellRaisers

Virtus.pro po wygranej w pierwszym spotkaniu z 5Power musiało wykonać jeszcze jedne krok, aby dostać się do zasadniczej fazy EPICENTER. Na przeszkodzie Pashy, Neo, MICHA, snatchiego i morelza stała drużyna HellRaisers.

Przeczytaj więcej

Virtus.pro vs 5Power

Mecz pierwotnie miał rozpocząć się o 10.00, ale jak to bywa ze spotkaniami Counter-strike doszło do nie małego opóźnienia.  

Na szczęście po blisko 40 minutowym oczekiwaniu, w końcu można było rozpocząć pierwsze starcie o dziką kartę na Epicenter. Mecz Virtus.pro vs 5Power miał zostać rozegrany w systemie BO3.

Przeczytaj więcej

EPICENTER 2018 – do trzech razy sztuka?

W najbliższy poniedziałek (22.10) Virtus.pro rozpocznie swoją przygodę w ramach rozgrywek EPICENTER, które odbywają się w Moskwie. Dla Polskiej drużyny jest to szczególny turniej – dlaczego? O tym dowiecie się w dalszej części tekstu.

Przeczytaj więcej

Tricked vs Virtus.pro

Po kilkudniowej przerwie Virtus.pro wraca do gry. Tym razem w ramach ESEA MDL season 29 podejmie duńską formację Tricked.

Przeczytaj więcej

Sprout vs Virtus.pro – ESEA MDL

Przed nami kolejne spotkanie Virtus.pro w ESEA MDL season 29. Tym razem w walce o 3 punkty, VP podejmie drużynę Sprout. Mecz rozpocznie się o godzinie 17.00.

Przeczytaj więcej

Wieczór z Virtus.pro

Dzień meczowy rozpocznie się o godzinie 19 od spotkania z x6tence Galaxy w ramach ESEA MDL Season 29.

Przeczytaj więcej

Team Spirit vs Virtus.pro – ESEA MDL

O godzinie 18.00 Virtus.pro rozegra kolejne spotkanie w ramach ESEA MDL season 29. Dla VP jest to odpowiedni moment, aby przełamać niezbyt dobrą serię przeciwko rosyjsko-ukraińskiemu mixowi.

Przeczytaj więcej

Zwycięstwo podczas SEC 2011 Warsaw

Dokładnie 7 lat temu, miał miejsce jeden z największych sukcesów drużyny Frag eXecutors. To właśnie 9 października 2011 roku TaZ, Kuben, pasha, Neo oraz Loord wznieśli puchar po wygranej w SEC 2011 Warsaw.

Przeczytaj więcej

Derby polski, a potem starcie ze Snaxem

Virtus.pro już wczoraj dostarczyło wielu emocji swoim fanom, ale to dopiero dzisiejszy zestaw spotkań sprawia, że każdy kibic VP będzie mógł zasiąść przed ekranem komputera z wypiekami na twarzy.

Przeczytaj więcej

Intensywny dzień dla Virtus.pro

Każdy fan Virtus.pro powinien dzisiaj bacznie śledzić poczynania Niedźwiedzi. VP ma przed sobą prawdziwy maraton i rozegra jednego dnia, aż 4 spotkania!

Przeczytaj więcej

Virtus.pro rozpoczyna 6 sezon ECS

Jesień dla wszystkich fanów Niedźwiedzi jest i nadal będzie niezwykle intensywna.

Zawodnicy VP grają obecnie w rozgrywkach ESEA MDL, biorą udział w GG.BET shuffle, a przed nimi start m.in. w zamkniętych eliminacjach do EPICENTER.

Oprócz wspomnianych turniejów, Virtusi w najbliższy czwartek (4.10) rozpoczną zmagania w ECS season 6.

Przeczytaj więcej

GG.BET Shuffle - Kwalifikacje IEM Chicago 2018

Polska ekipa powróciła już do kraju po turnieju BLAST Pro Series rozgrywanym w Turcji. Na odpoczynek nie było zbyt wiele czasu, Polacy już dzisiaj o 20. rozegrają swój pierwszy mecz w ramach turnieju GG.BET Shuffle, w którym do zgarnięcia jest m.in. ostatni slot na Intel Extreme Masters XIII Chicago.  Turniej kwalifikacyjny GG.BET Shuffle rozpoczął się 24 września i potrwa do 20 października.

Przeczytaj więcej

BLAST Pro Series Stambuł 2018 - Dzień drugi i ostatni

Wkraczamy w decydującą fazę drugiej edycji turnieju BLAST Pro Series. Przed nami 3 rundy spotkań w fazie grupowej, które wyłonią nam dwóch finalistów oraz dwie drużyny, które zmierzą się w Stand-offie turnieju rozgrywanego w Turcji.

Przeczytaj więcej

Pierwszy sprawdzian - BLAST Pro Series Stambuł 2018

Pierwszy lan Virtus.pro w odświeżonym składzie już dzisiaj. W ciągu niespełna 24 godzin niedźwiedzie rozegrają 5 spotkań z jednymi z najlepszych zespołów na świecie. Czy bootcamp i treningi w wyciszeniu odmieniły VP? Tego dowiemy się już za kilka godzin. 
Pełny terminarz spotkań VIrtus.pro na lanie BLAS Pro Series znajdziecie poniżej.

Przeczytaj więcej

VIRTUS.PRO VS OPTIC - ESEA MDL 29

Virtus.pro kontynuuje walkę w ramach 29 Sezonu ESEA MDL. Polacy już dziś  o 16:00 podejmą duńskie OpTic Gaming. Spotkanie z pewnością możemy potraktować, jako mały rewanż za mecz na FACEIT Major Londyn 2018.

Przeczytaj więcej

VIRTUS.PRO VS PACT - ESEA MDL 29

Nie musieliśmy długo czekać, aby poznać następnego przeciwnika Virtus.pro w lidze ESEA MDL. Ekipa Niedźwiedzi już dzisiaj o 18:00 podejmie zespół PACT. 

Przeczytaj więcej

Virtus.pro vs 3DMAX - 29. sezon MDL czas zacząć

Debiut odświeżonego składu Virtus.pro z Morelzem już dzisiaj! Polska ekipa o godzinie 15. podejmie Francuskie 3DMAX, inaugurując tym samym start w 29 sezonie ESEA MDL.

Przeczytaj więcej

Morelz piątym zawodnikiem Virtus.pro

Było wiele plotek, jednak dziś oficjalnie możemy ogłosić, że Piotr "Morelz" Taterka uzupełnił skład Virtus.pro.

Morelz w przeciwieństwie do zwerbowanego w miejsce Snaxa - Michała "Snatchie" Rudzkiego zdążył już rozegrać kilka spotkań w barwach Virtus.pro jako Stand-in. Piotr pomagał m.in. w spotkaniach zasadniczego sezonu ESEA MDL 28 oraz w relegacjach(zakończonych pozytywnie dla Polskiej ekipy).

Przeczytaj więcej

Wygraj koszulkę meczową Byaliego

Żegnając Pawła i dziękując mu za wszystkie dokonania w barwach Virtus.pro, mamy przy okazji konkurs dla Was drodzy fani. 

Do wygrania jest oryginalna koszulka meczowa z nickiem Byali (rozmiar M)

Przeczytaj więcej

Virtus.pro vs North – mecz ostatniej szansy

Nie tak miał wyglądać udział Virtus.pro w FACEIT MAJOR LONDON 2018. Porażki z NiP (5:16) oraz z Optic Gaming (13:16) sprawiły, że VP rozegra dzisiaj spotkanie o być albo nie być w londyńskim turnieju.

Przeczytaj więcej

Epicenter i GG.Bet Shuffle – zaproszenia dla Virtus.pro

Kalendarz turniejów podczas których będzie można oglądać Virtus.pro coraz mocniej się zapełnia.  

Obecnie Niedźwiedzie walczą na FACEIT MAJOR LONDON 2018, a tuż po nim udadzą się na turecki BLAST Pro Series Instanbul 2018 (28-29.09) w którym pula nagród wynosi 250 000 USD.

Przeczytaj więcej

Virtus.pro vs Optic Gaming – Major dzień 2

Po porażce w pierwszym dniu MAJOR LONDON 2018 z NiP (5:16), Virtus.pro musi pokonać jeszcze 3 rywali, aby myśleć o udziale w fazie nowych Legend.

Aby osiągnąć ten cel, trzeba będzie pokonać Optic, które uległo wczoraj Team Liquid w stosunku 4:16.

Przeczytaj więcej

Porażka VP na start MAJOR LONDON 2018

Początek turnieju w Londynie niestety nie ułożył się po myśli polskiej drużyny. 

Rywalem Virtus.pro było dobrze ostatnio dysponowane Ninjas in Pyjamas. Szwedzi potwierdzili, że są w gazie i nie dali większych szans Niedźwiedziom.

Przeczytaj więcej

Virtus.pro vs Ninjas in Pyjamas - MAJOR LONDON 2018

Poprzednia edycja tego prestiżowego turnieju była dla Virtus.pro kompletnie nieudana. Styczniowe porażki z Quantum Bellator Fire, Fnatic oraz Cloud9 sprawiły, że VP pożegnało się z turniejem z bilansem 0-3, i tym samym odpadło z Majora przed najbardziej emocjonującą fazą rozgrywek. Na domiar złego, tak fatalny wynik skutkował utratą statusu Legendy.

Przeczytaj więcej